Slider Më shumë

Covid-19: 2,524 raste të reja,5 humbje jetësh

Prej tvteuta18:39, 11 Janar 2022

Laboratorët e Institutit të shëndetit publik të Malit të zi dhe privat që merren me diagnostifikimin e infeksionit gjate kesaj kohe bënë analiza e 6.748 mostrave , me koronavirus.

Ku janë regjistruar 2.524 raste të reja të infektimit, njofton instituti i shendetit publik.Në Ulqin u regjistruan 55 raste të reja, ndersa ne 24 orët e fundit ne mal të zi 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

  • 1

    Radio