Sporti Më shumë

JA MESAZHET E PARA PËR KOMBËTAREN

Prej tvteuta22:16, 11 Tetor 2015

Në vazhdim po ju sjellim postimet e para të personaliteteve të larta shtetërore, të postuara në rrjetet sociale, si dhe deklaratat e para nga skaudra e kombëtares:

BUJAR NISHANI: Rrugë të mbarë për në Europian shqipe”, shkruan ne faqen e tij zyrtare në Facebook, Presidenti i Republikës Bujar Nishani.

EDI RAMA: Endrra e Pamundur u be realitet! Shqiperia ne historine e Finaleve te Europianit! Mirenjohje Kuqezinjve dhe DeBiazit

SALI BERISHA: Fitore historike 3 – 0 e ekipit te kombit tone me Armenine. Futbolli yne kombetar ne zenit. Mirenjohje te thelle, urimet me te perzemerta kuqezinjve qe firmosen sot ne Yerevan historine, ne radhe te pare De Biazit, kapitenit Cana, shenuesve te golave historike Xhemshiti dhe Sadikut, Berishes se pamposhtur dhe te gjithe Ekipit! Urimeee!!! Sb

Hashim Thaçi:“Kombëtarja kuq e zi shkruan historinë e futbollit shqiptar me shkronja të arta, kualifikohet për në Evropianin 2016 në Francë. Festë e jashtëzakonshme për të gjithë shqiptarët anembanë botës. I uroj djelmoshave kuq e zi shumë fat në EURO 2016”.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka: “Jam shumë i gëzuar. Sot të gjithë festojmë, me një rezultat fantastik jashtë funshës sonë. Këta janë heronj, janë shqiptarë të vërtetë. Nuk kemi kombëtare kualitative, por kemi kombëtare me zemër të madhe”,

Lorik Cana:  “Fjalët janë të pakta. Brezi që ka ardhur me krenari dhe me dëshirën për të krenuar popullin e vet. Jam shumë i lumtur dhe tepër i kënaqur. Kemi duruar gjithçka humbje, fitore e madje edhe sharje. Sharje edhe nga tanët madje, por kjo harrohet. Jam ndier keq pas humbjes nga Serbia megjithatë pasi që skuadra kuqezi arriti kualifikimin,”

 

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ergys Kaçe:  “Ju premtuam!!! Shqipëria në Francë”,

  • 1

    Radio