Sporti Më shumë

Turne në futboll për fëmijët 7 deri 10 vjeç

Prej tvteuta15:11, 21 Nëntor 2017

Federata e Futbollit të Malit të Zi në bashkepunim me klubin e futbollit “Akademia “  dhe me perkrahje te Komunes se Ulqinit kane filluar me organizimin e turneut ne futboll për femijet e moshave nga 7- 10 vjeç .  Një nga organizatoret është trajneri Safet Kaleziq,  i cili deklaron per Tv Teuta se qëllimi i organzimit të këtij turneu është që femijet të shoqërohen me njeri tjetrin .

Ky turne u hap nga Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu i cili deklaroi se sporti ka qenë , është dhe do të vazhdojë të mbetet në fokus të Komunës së Ulqinit . Sipas trajnerit Halil Dali Truma , vetë fakti që kanë arritur të grumbullojne një numër kaq të madh të fëmijeve në fushë , flet për suksesin e këtij turneu . Ky turne do të zgjasë dy muaj dhe po zhvillohet në  terrenin sportiv të  hotelit Blue Moon.

  • 1

    Radio