Kulturë Më shumë

Sonte promovimi i dy veprave të Pashko Vases

Prej tvteuta09:48, 27 Prill 2019

Sonte  në sallën e Hotelit Mediteran, me fillim në ora 19:00, do të mbahen promovimi i dy librave me tituj: “Skicë historike mbi Malin e Zi” si dhe “E vërteta mbi shqipninë dhe shqiptarët” me autor ideologun dhe veprimtarin e shquar të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Pashko Vasa. Ky aktivitet organizohet nga Instituti “Idea” në bashkëpunim me Fondacionin Alsar nga Tirana. Në këtë tubim do të flasin panelistët:Prof. Dr. Gazmend Shpuza, Prof. Dr. Pëllumb Xhufi, Dr. Nail Draga, Prof. Dr. Seit Mansaku, Prof. Mehdi Gurra.

  • 1

    Radio