Sporti Më shumë

NBA: Rezultatet e fundit (VIDEO)

Prej tvteuta16:24, 21 Nëntor 2022

Në mëngjesin e sotëm me kohën tonë lokale, janë zhvilluar 7-të ndeshje në kuadër të “NBA”, ku janë arritur këto rezultate:

Sacreamento Kings vs Detroit Pistons 137-129,

Washington Wizards vs Charlotte Hornets 106-102,

Brooklyn Nets vs Memphis Grizzlies 127-115,

Cleveland Cavaliers vs Miami Heat 113-87,

Dallas Mavericks vs Denver Nuggets 97-98,

Los Angeles Lakers vs San Antonio Spurs 123-92 dhe

Houston Rockets vs Golden State Warriors 120-127.

Kampionët aktual e arritën fitoren e parë si mysafirë këtë sezon, të udhëhequr nga Klay Thompson që shënoi 41 pikë dhe Stephen Curry i cili regjistroi 33 pikë, 7-të kërcime dhe 15-të asistime.

  • 1

    Radio