Aktuale Më shumë

Mali i Zi sot me Slloveninë për lamtumirën nga Krakova

Prej tvteuta09:12, 22 Janar 2023

Hendbollistet malazeze do të luajnë sot (15:30) në Kraków me Slloveninë në lamtumirën e tyre nga Kupa e Botës. Një ndeshje e mirë do të përmirësonte përshtypjen, por edhe do të rriste vetëbesimin përpara ndeshjes dykrenore të marsit me të njëjtin rival në kualifikueset e Kupës së Botës.

Ndeshja e fundit në Kampionatin Botëror, ashtu si vitin e kaluar në kampionatin kontinental, nuk është shumë e rëndësishme për hendbollistet malazeze.

Me humbjet ndaj Francës dhe Polonisë në fazën kryesore, si dhe vitin e kaluar në duelet me Holandën dhe “ekspertët”, “luanët” humbën të gjitha shanset për gjëra të mëdha. Ëndrra e çerekfinales u shemb të mërkurën, të premten shpresa e fundit për të arritur në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike. Dueli i sotëm me Slloveninë (15:30) praktikisht nuk mund t’u sjellë asgjë të zgjedhurve të Zoran Roganoviqit.

  • 1

    Radio