Sporti Më shumë

Lakers mbajnë shpresat për fazën finale të NBA

Prej tvteuta17:22, 23 Mars 2023

Në mëngjesin e së enjtes me kohën tonë lokale janë zhvilluar 10 ndeshje në NBA, ku janë arritur këto rezultate:

Washington Wizards vs Denver Nuggets 104-118,

Dallas Mavericks vs Golden State Warriors 125-127,

Miami Heat vs New York Knicks 127-120,

Toronto Raptors vs Indiana Pacers 114-118,

Chicago Bulls vs Philadelphia 76ers 91-116,

Memphis Grizzlies vs Houston Rockets 130-125,

Milwaukee Bucks vs San Antonio Spurs 130-94,

Minnesota Timberwolves vs Atlanta Hawks 125-124,

Utah Jazz vs Portland Trail Blazers 115-127 dhe

Los Angeles Lakers vs Phoenix Suns 122-111.

Lakers me këtë fitore mbajnë shpresat për inkuadrim në fazën finale të NBA nëpërmjet Play In, pasi gjenden në pozitën e 10 të Konferences Perendimore.

  • 1

    Radio