Sporti Më shumë

Kane e Saka shënojnë në fitoren e Anglisë

Prej tvteuta14:38, 27 Mars 2023

Anglia ka vazhduar me sukses në start të kualifikimeve për Evropianin 2024.

“Tre Luanët” të dielën në “Wembley” mposhtën Përfaqësuesen e Ukrainës me rezultatin 2:0, falë golave të shënuar nga Harry Kane dhe Bukayo Saka.

Të udhëhequrit e Gareth Southgatet në ndeshjen e kaluar mposhtën Italinë në udhëtim, për herën e parë që prej vitit 1961.

Anglia golit të parë iu gëzua në minutën e 37-të.

Sulmuesi i Tottenhamit realizoi për golin e 55-të me fanellën e Anglisë. Ai u asistua nga Saka.

Pesë minuta para fundit të pjesës së parë, Saka shënoi vetë për rezultatin përfundimtar 2:0.

Kjo ndeshje i ka takuar Grupit C kualifikues për “Euro 2024”. Në këtë grup, Anglia prin me gjashtë pikë.

  • 1

    Radio