Aktuale Më shumë

Edicioni i 30-të i kalimerës poetike ” Basri Çapriqi”

Prej tvteuta12:25, 29 Korrik 2022

Të Mërkurën filloi edicioni I 30-të I Kalimeres poetike Basri çapriqi 2022 I oraganizuar nga  SHAI Art Club I cili do zgjasë për tre netë . Hapjen e këtij manifestimi si dhe fjalën përshendetëse e bëri kryetari I SHAI z.Ismet Kallaba Në natën e parë të mbrëmjes autoriale I ftuar ishte shkrimtari dhe skenaristi Ylljet Aliçka , Ndërsa për krijimtarinë e autorit foli Prof.dr Persida Asllani , studiuse e letërsisë.

Sot në emisionin e mëngjesit “Ditë e re” ishte i ftuar  Kryetari i shoqates se Artistëve dhe intelektualve Ismet Kallaba, i cili foli për mbrëmjen e fundit të manifestimit “Kalmimera poetike- Basri Çapriqi” e cila do të mbahet sonte. Në natën e tretë i ftuar është  shkrimtari  malazez Dreagan Radulloviq, njëheri edhe kryetar i shoqatës “Matica Crnogorska”.

  • 1

    Radio