Rajoni/Bota Më shumë

DeSantis konfirmoi kandidaturën

Prej tvteuta08:17, 25 Maj 2023

Guvernatori republikan i Floridës, Ron DeSantis, ka konfirmuar edhe zyrtarisht se do të kandidojë për president të SHBA-së në zgjedhjet e vitit 2024.
DeSantis (44) konsiderohet si rivali kryesor i ish-presidentit Donald Trump në garën për kandidatin e Partisë Republikane në zgjedhjet presidenciale.
Prej shumë kohësh pritej kandidatura e tij dhe tashmë është regjistruar zyrtarisht në Komisionin Federal të Zgjedhjeve.

  • 1

    Radio