Sporti Më shumë

Basketbollistët e Ulqinit sonte presin skuadrën e Danillovgrad

Prej tvteuta09:45, 24 Shkurt 2018

Në raundin e trembëdhjetë të Erste Ligës të Malit të Zi në basketboll, ekipi i Ulqinit pret lojtarët e skuadrës së Danillovgradit. Megjithëse ekipi vizitues është në fund të tabelës, trajneri Darko Vujaçiç pohon se skuadra e tij me siguri nuk do të relaksohet, prandaj presin fitore, të dhjetën që nga fillimi i kampionatit. Pas ndeshjes së sotme, ata i presin ndeshje të vështira me Teodon, Qendrën Studentore dhe Sutjeskën.

Deri më tani, Ulqini ndodhet në pozicionin e dytë në klasifikim, çka u siguron atyre një vend në Superligë. Kohët e fundit, anëtari i ri i ekipit të Ulcinjës është edhe ish-lojtari i Ibar nga Rozhaja, Marko Peroviq, i cili mbulon dy pozita dhe, siç tha ai, është i shumë i kënaqur me trajnimin dhe bashkëpunimin me shokët e ekipit. Ndeshja me Danilovgrad është në program sonte  në orën 18:00 në sallën e gjimnazit “Vëllazërim Bashkimi”.

  • 1

    Radio