Sporti Më shumë

Shtyhen për vitin tjetër dy turnetë më të mëdha ekipore në tenis

Prej tvteuta19:09, 30 Qershor 2020

Federata Ndërkombëtare e Tenisit (ITF) ka marrë vendimin për t’u shtyrë këto dy turne në vitin 2021.  Ndeshjet e fazës nale të Federations Cup për femra do të zhvillohen në Budapest të Hungarisë, në prill të vitit të ardhshëm. Ndërsa ato të Davis Cup për meshkuj doi të zhvillohen në Madrid, në nëntor të 2021-shit.  Ideja e ITF-së ishte që këto dy turne t’i zhvillonte në fund të këtij viti, por është e pamundur.  Sidomos në rast se rinisin turnetë e mëdha dhe kalendari do të jetë i ngjeshur. Këto dy turne nisën elimiminatoret në shkurt të këtij viti por u ndërprerë.

  • 1

    Radio