Aktuale Më shumë

Në Librarinë “Ulqini” takim i hapur me Grida Dumën

Prej tvteuta16:12, 19 Janar 2023

Nën organizimin e Këshillit Kombëtarë të Shqiptarëve në Mal të Zi në bashkëpunim me Librarinë “Ulqini”,  të shtunën, datë 21 janar ne ora 18:00, do të mbahet takim i hapur me sociologen, ish-deputeten dhe njëheri gazetaren nga Shqipëria Grida Duma.

Temë në këtë takim do të jetë roli i gruas në shoqëri.

Kështu libraria “Ulqini” fillonë ciklin e takimeve të cilat ne fokus të veçantë do jenë nënat, gratë, motrat, vajzat e këtij qyteti.

Pjesemarrja do të  jetë vetëm për gjininë femërore.

 

  • 1

    Radio