Rajoni/Bota Më shumë

Dalloshi Berisha: Nga java e ardhshme pritet të licensohen laboratorët privat për testim

Prej tvteuta14:46, 11 Gusht 2020

Në Kosovë çdo ditë ka raste të reja me  koronavirus, madje edhe numri i personave të cilët humin jetën është i madh. Masa parandaluese janë ndërmarrë nga Qeveria në mënyrë që të frenojnë përhapjen edhe më të madhe, por nuk  respektohen edheaq sa duhet, thotë për Televizionin Teuta gazetarja Blerta Dalloshi Berisha. Ajo informoj që gjatë javës në vazhdim shumë laboratore privat do të licencohen dhe qytetarët  do të kenë mundësi ti nënshtrohen testit së koronavirusit në mënyrë vullnetare, dhe do të kenë mundësi të uhëtojnë për në Mal të Zi, gjegjësisht në Ulqin.

Dalloshi Berisha gjithashtu tregoj përjetimin e saj me këtë virus i cili nuk është aspak i lehtë. “Simptomat ndryshojnë nga dita në ditë, por janë ato të cilat janë të njohura: temperaturë, kollë, plogështi” shprehet ajo. Lufta me covid 19 i zgjati rreth një muaj.

  • 1

    Radio