Slider Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 272 raste të reja, 1 viktimë nga Ulqini

Prej tvteuta15:53, 23 Dhjetor 2021

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë regjistruar 272 raste të reja me Covid 19, si dhe 4 viktima nga kjo sëmundje, një prej të cilave nga Ulqini.

Numri më i madh i rasteve u regjistrua në Podgoricë 141, Tivar 22 , Kotorr 18, ndërsa në Ulqin u regjistrua 1 rast i ri.

Gjatë kësaj kohe u shëruan 111 të infektuar. Rastet aktive janë 2034, nga të cilët 39 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio