Sociale Më shumë

Covid-19: 571 raste të reja dhe 5 viktima. 6 raste në Ulqin

Prej tvteuta18:37, 6 Shkurt 2021

Në Mal të Zi nga dita e djeshme janë kryer 1888 testime për Covid 19, nga të cilët 535 kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 5 viktima nga sëmundja, të moshës nga 62 deri 88 vjeçare. Numri më i madh i rasteve të reja janë në : Podgoricë 199, Budva 116, Nikshiq po ashtu 65, ndërsa në Ulqin u regjistruan 6 raste. Deri në orën 15.00 njoftohet për 475 të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 7.750, prej të cilëve 67 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio