Sociale Më shumë

Covid-19 : 539 raste të reja dhe 10 viktima. 4 raste në Ulqin

Prej tvteuta18:56, 29 Janar 2021

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1813 testime për Covid 19, nga të cilët 539 kanë dalë pozitiv, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj kohe janë  regjistruar 10 viktima nga sëmundja, ku më i riu ishte 48 kurse më i moshuari 93 vjeç.Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 196,  Nikshiq 60, Budva 43,  ndërsa në Ulqin u regjistruan 4 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 620 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 7.528, prej të cilëve 31 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio