Sociale Më shumë

Sukubinë: Sekuestrohen 14 kg drogë

Prej tvteuta15:27, 27 Dhjetor 2016

Policia kufitare e Malit të Zi në bashkëpunim me kolegët nga Shqipëria në pikën kufitare Sukubinë-Muriqan, sekuestruan 14 kg drogë të tipit canabis sativa. Droga u gjet në një makinë të tipit Audi A6 shoferi i të cilës është me nënshtetësi italiane.

“Në përputhje me protokollin e punës së përbashkët në kalimin Sukubinë – Muriqan, lënda e sekuestruar dhe personi u shoqëruan nga policia shqiptare për procesim të mëtejshëm”, thuhet nga policia.

  • 1

    Radio