Sociale Më shumë

Sot takimi i parë i Grupit të Punës për zgjedhje të drejta

Prej tvteuta10:29, 4 Dhjetor 2015

Sot kryetari i Kuvendit Ranko Krivokapiq, do të drejtojë seancën e parë të Grupit  Punues Parlamentar me qëllim fillimin e dialogut për organizimin e zgjedhjeve të lira dhe të drejta parlamentare.

Seanca do të fillojë sot në ora 12.00 në sallën e Kuvendit, dhe sipas fjalëve të Krivokapiq, ai nuk pret  prezencën e përfaqsuesve të Frontit Demokratik, të cilët nuk morën pjesë as në takimin e së martes.

Antar i këtij grupi është edhe deputeti i Forcës Genci Nimanbegu.

  • 1

    Radio