Kulturë Më shumë

SONTE SPEKTAKËL NË QËNDRËN PËR KULTURË PËR DITËN E FLAMURIT, URIME!

Prej tvteuta14:52, 28 Nëntor 2015

Sonte në ora 19,00 në Qendrën për Kulturë do të mbahet koncerti festiv me rastin e festës së 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit.

Në koncert do të prezantohen artistë të njohur si Roza Anagnosti, Alma Memo Hoti, Myfarete Laze, Gjylie Pelingu, Pjaver Kroni etj.

Po ashtu do të ketë edhe këngë e valle nga trevat e ndryshme shqiptare.

Këshilli Kombëtarë i Shqiptarëve në Mal të Zi, për këtë datë të shënuar mbarëshqiptare këtë vit organizoi tre ditë festive në Tuz, Plavë dhe me spektaklin në Ulqin mbyllen aktivitetet festive të 28 nëntorit.

 

  • 1

    Radio