Sociale Më shumë

Sonte mbahet Akademia e Shën Savës

Prej tvteuta12:12, 26 Janar 2018

Kisha Ortodokse në Ulqinit sonte me fillim në ora 19.00 organizon Akademinë Shpirtërore të Shën Savës, e cila organizohet me rastin e festës ortodokse të Savindanit, e cila festohet më 27 janar.

Organizatorët kanë përgatitur një program të pasur kulturor dhe artistik, ku do të performojnë grupe folklorike, kore, etno interpretues si dhe koncert i muzikës popullore burimore. Shën Sava ishte murg serb, shkrimtar,  diplomat dhe kryepeshkop i parë i kishës ortodokse autoqefale të Serbisë.

  • 1

    Radio