Rajoni/Bota Më shumë

Shkon në 362 numri i të infektuarve në Kosovë. 446 në Shqipëri

Prej tvteuta10:29, 13 Prill 2020

Janë konfirmuar edhe 79 raste me COVID-19, duke çuar në 362 numrin e të infektuarve në Kosovë. Rastet pozitive janë raste kontakti, 35 prej tyre nga komuna e Ferizajt, 16 raste nga komuna e Prizrenit ,6 raste nga komuna e Vitisë, 3 nga komuna e Gjilanit, 2 nga komuna e Malishevës dhe Vushtrrisë, dhe 6 raste nga Hani i Elezit. Ndërkohë numri i të infektuarve në Shqipëri është rritur për 19 duke shkuar në 446, nga të cilët kanë humbur jetën 23 persona dhe 217 janë shëruar.

  • 1

    Radio