Sociale Më shumë

Policia e Tivarit përballet me organizim gjithnjë e më të sofistikuar të kriminelëve

Prej tvteuta10:13, 19 Dhjetor 2016

Policia e Tivarit përveç vrasjeve dhe akteve të tjera kriminale që ndodhin pothuajse përditë, po përballet edhe me organizim të lartë të strukturave kriminale që nuk ngurrojnë as të spiunojnë lëvizjet e policisë.

Burime brenda këtij institucioni thonë për media se përveç blerjave të motorëve të cilët dyshohen se do të përdoren për kryerjen e akteve kriminale, ekziston edhe grup prej 200 personash në Viber të cilët lajmërojnë në kohë reale për çdo lëvizje të policisë së qytetit. Ditët e fundit policia e Tivarit ka kryer bastisje të shumta të personave të dyshuar se janë pjesë e grupeve kriminale, dhe si rezultat kanë sekustruar një numër të madh armatimi dhe lëndësh plasëse.

  • 1

    Radio