Sporti Më shumë

Nadal u eliminua në raundin e dytë të Australian Open pas një lëndimi

Prej tvteuta13:57, 18 Janar 2023

Përpjekja e Rafael Nadal për të mbrojtur titullin e Australian Open përfundoi me lëndim dhe eliminim nga amerikani Mackenzie McDonald, në raundin e dytë.

Nadal filloi të çalojë në pjesën tjetër të lojës, duke u larguar nga fusha për trajtim.

Një dalje në pension dukej në letra, me gruan e spanjollit Maria që qante në tribuna, por ai vendosi të vazhdonte pavarësisht se çalonte nëpër fushë.

Nadal u mosht me sete 6-4, 6-4, 7-5.

Nadal kishte mbërritur në Melburn pasi kishte humbur gjashtë nga shtatë ndeshjet e tij të mëparshme dhe kjo humbje e re shënon humbjen e tretë të 36-vjeçarit nga katër ndeshjet në 2023.

  • 1

    Radio