Sporti Më shumë

Marin Meksi shpallet Kampion në Kampionatin Botëror të Liges Profesioniste IFBB Pro “ Diamond Cup”

Prej tvteuta14:21, 22 Nëntor 2021

Marin Meksi shpallet Kampion në Kampionatin Botëror të Ligës Profesioniste IFBB Pro “ Diamond Cup” në Portugali në kategorinë Men’s Classic Bodybuilding up to 180 dhe zë vendin e katërt në Absolut, Men’s Classic Bodybuilding Open!

Medalja e Artë dhe Diamond Cup vijne në Shqiperi! Shqiptaria Fitoi!

Lajmin e ka  bërë të ditur vetë Meksi permës një postim në rrjetin social facebook. Ku ndër të tjera ka shkruar: “Te nderuar miq, pas nje lufte Titanesh, me pjesemarrjen e rreth 400 Kampioneve me te mire te Planetit, u shpalla Kampion ne Kampionatin Boteror te Liges Profesioniste IFBB Pro “Diamond Cup”, ne Portugali ne kategorine Men’s Classic Bodybuiliding up to 180 dhe vendi i katert ne Absolut, Men’s Classic Bodybuilding Open.”

  • 1

    Radio