Aktuale Më shumë

Marija Vukoviq është sportistja më e mirë në Mal të Zi në vitin 2021

Prej tvteuta20:14, 20 Dhjetor 2021

Atletja Marija Vukoviq u zgjodh sportistja më e mirë e Malit të Zi në vitin 2021 në përzgjedhjen tradicionale të Komitetit Olimpik të Malit të Zi.

Përveç kësaj, sivjet ajo fitoi medalje të arta në Kampionatin Ballkanik për salla të mbyllura në Stamboll dhe në Kampionatin e Hapur Ballkanik në Smederevë, ndërsa medalja e artë fitoi poashtu  në Kampionatin Evropian  në San Marino. Ajo triumfoi në garat në Athinë dhe përfundoi e shtata në Kampionatin Evropian në salla të mbyllura.

  • 1

    Radio