Kulturë Më shumë

Forca uron festen e pashkeve

Prej tvteuta10:39, 12 Prill 2020

Dëshiroj të uroj përzemërsisht besimtarët katolik shqiptarë të cilët sot kremtojnë pashkët, ditën e madhe të ringjalljes e të fitores së jetës ndaj vdekjes. Gëzuar Pashkët!

Uroj paqe, shëndet e ditë më të mira për ju bashkombasit tanë të krishterë por edhe për gjithë popullin tonë! Njëherazi ju lutem që të bëni kujdes e të mbani distancën sociale. Edhe pse fizikisht larg miqve ju mund të festoni me zemrat të bashkuara!

Simboli i kësaj feste është akoma më i vyer e kuptimplotë sot tek po përballemi me pandeminë e koronavirusit. Zoti është një për të gjithë ne dhe ne i lutemi që ta kalojmë sa më shpejt këtë sfidë.

Uron Forca e Re Demokratike, kryetari Nazif Cungu

 

  • 1

    Radio