Aktuale Më shumë

Forca: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqi

Prej tvteuta15:33, 6 Shkurt 2023

Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

Shkëlqesia Juaj,

Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht të pikëlluar për lajmin e këtij tërmeti, i cili goditi sot vendin tuaj duke shkaktuar dëme kolosale dhe humbje të mëdha jetësh të çmuara.

Në emër të qytetarëve tanë, dëshiroj të shpreh ngushëllimet dhe lutjet e mia të sinqerta për të gjithë ata që humbën jetën dhe familjet e tyre të prekura, si dhe shpreh ngushëllimet e mia për të gjithë njerëzit e plagosur.

Ne kemi marrë gjithmonë mbështetje vëllazërore nga vendi juaj në kohë të mira dhe të këqija. Ju lutemi ndjehuni të lirë të na njoftoni nëse mund t’u ofrojmë ndonjë ndihmë personave të prekur.

Sinqerisht,

Genci Nimanbegu

Kryetar i Forcës së Re Demokratike
Deputet në Kuvendin e Malit të Zi

  • 1

    Radio