Sporti Më shumë

FED CUP: NESER FINALJA NORVEGJI-EGJIPT

Prej tvteuta16:59, 19 Prill 2019

Ne ndeshjet e gjiros se trete te grupit te trete te  zones euro-afrikane te FED CUP  turneut ne tenis I cili po mbahet ne Ulqin, jane luajtur ndeshjet ne double dhe single Irlanda-Kenia, Egjipti-Maroko dhe Mali I Zi – Norvegjia. Mali I Zi ka humbur nga Norvegjia me rezultatin 3-0, Irlanda ka mundur Keninë me rezultatin 3-0, kurse Egjipti ka mundur Marokon me rezultatin 2-1. Jermenija per sot ishte e lire.

Neser do te luhet  finalja në mes të Norvegjisë dhe Egjiptit, kurse për vendin e tretë do te luhet ndeshja në mes të Malit të Zi dhe Irlandës.

  • 1

    Radio