Sociale Më shumë

Covid 19 në Mal të Zi: 558 raste të reja dhe 10 viktima

Prej tvteuta11:04, 11 Dhjetor 2020

Në Mal të Zi ditën e djeshme në laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik dhe në laboratorët tjera private janë kryer 1769  analiza,  nga të cilat 558 rezultuan pozitive. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 10 humbje jete. Numri më i madh i rasteve të reja janë regjistruar në Podgoricë 276, 69 në Nikshiq, 41 në Berane kurse në Ulqin 15. Gjatë kësaj kohe janë shëruar 593 pacientë duke bërë që numri i përsonave aktiv me Covid-19 në Mal të Zi të jetë 10. 545.

  • 1

    Radio