Sociale Më shumë

Covid-19 : 435 raste të reja dhe 2 viktima. 4 raste në Ulqin

Prej tvteuta20:15, 29 Dhjetor 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 1627 testime për Covid 19, nga të cilët 435 kanë dalë pozitive, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 2 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve janë në : Podgoricë 145, Nikshiq 89, Tivar 56, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 4 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 619 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.901, prej të cilëve 47 në komunën e Ulqinit.

 

 

 

  • 1

    Radio