Aktuale Më shumë

Abazoviq- Klubi i deputetëve të pavarur do të votojë kundër qeverisë

Prej tvteuta09:27, 12 Janar 2016

Klubi i deputetëve të pavarur në parlamentin e Malit të Zi do të votojë kundër  qeverisë , ka paralajmëruar Dritan Abazoviq.

Ai ka theksuar se tanimë dihet se kush do të votojë pro dhe kundër me rastin e diskutimit  për votëbesimin qeverisë. Ky është i vetmi vendim logjik i cili nuk kërkon ndonjë sqarim më të gjerë, ka theksuar Abazoviq për Radion Antena M.

Ai po ashtu ka vlerësuar se kjo qeveri  kah moti ka merituar që të humb besimin. Të gjitha ngjarjet gjatë dy viteve të fundit e kanë shtyrë vendin në krizë politike , ka theksuar Abazoviq

  • 1

    Radio