Sociale Më shumë

228 raste ë reja dhe 4 viktima nga Covid 19

Prej tvteuta11:05, 12 Tetor 2020

Në Mal të Zi dje u regjistruan edhe 228 raste të reja me virusin korona, nga 899 analiza të kryera, u njoftua nga ISHP. Gjatë kësaj kohe 4 pacientë ndërruan jetë. Në Ulqin kësaj radhe nuk pati raste të reja kurse më shumë se gjysma janë regjistruar në Podgoricë. Gjatë kësaj kohe u shëruan 191 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 4047, prej të cilëve 130 në komunën e Ulqinit.

 

  • 1

    Radio