Aktuale Më shumë

137 të vrarë në ditën e parë të luftës Rusi-Ukrainë

Prej tvteuta09:27, 25 Shkurt 2022

 

137 ushtarë dhe qytetarë ukrainas u vranë në ditën e parë të luftimeve mes Rusisë dhe Ukrainës. Lajmi është bërë zyrtarisht i ditur nga zyra e Presidentit ukrainas.

“Dhe beteja 20-orëshe kundër një shteti të fuqishëm tregoi se ata patën sukses”, tha Presidenti i Ukrainës, Zelenski, i cili shtoi gjithashtu se 316 persona janë plagosur.

Ndërsa Ministria ukrainase e Shëndetësisë kishte bërë të ditur më herët se 57 civilë u vranë nga bombardimet ruse dhe 169 të tjerë u plagosën.

Rusia nisi sulmin ndaj Ukrainës në 3 fronte; nga Veriu, Jugu dhe Lindja.

  • 1

    Radio