Sporti Më shumë

Zhgënjen Portugalia, surprizon Hungaria

Prej tvteuta09:50, 15 Qershor 2016

Ka zhgënjyer Portugalia e yjeve mbreme përballë modestëve të Islandës të cilët ia kanë dalë që të marrin një pikë mëse të vlefshëm ndaj ekipit të Cristiano Ronaldos.

Portugezët kanë kaluar të parët në avantazh gjatë pjesë së parë me një gol të Nanit në minutë e 31’.Pas një pjese të parë të dobët, Islanda është kthyer në pjesën e dytë me ide të qarta duke arritur ta vërë në rrezik disa herë portën portugeze.

Ka qenë minuta e 51’ ku Birkir Bjarnason ka realizuar golin e barazimit duke përfituar edhe nga një pakujdesi e kombëtares së drejtuar nga Fernando Santos.

Nderkohe gjate pasdites se djeshme Hungaria ka dalë fituese në derbin e ish-Perandorisë duke e mundur me rezultatin 2-0 Austrinë.Pas mbylljes me shifra të barabarta në pjesën e parë, Hungaria ka shënuar dy gola në të dytën duke shfaqur edhe një lojë mëse dominuese.