Sporti Më shumë

Klubi i henbollit të vajzave “Ulqini” në turneun e Dubrovnikut

Prej tvteuta10:45, 20 Nëntor 2015

Këtë fundjavë Klubi i Hendbollit për Vajza “Ulqini”, fillon garimin në Ligën Amatore Rajonale për vajzat e lindura nga viti 2000 e më vonë.  Turneu fillon të dielen në Dubrovnik, ku përveç nikoqirëve dhe skuadrës së “Ulqinit” marrin pjesë edhe skuadrat nga Metkoviqi dhe Stolci.

Turneu luhet në sallën “Gospino Polje” dhe fillon në orën 12.00. “Presim lojë dhe rezultate të mira nga vajzat tona”, tha për Televizionin Teuta trajneri i klubit Mustaf Kollari.

  • 1

    Radio