Sociale Më shumë

Covid-19 : 361 raste të reja dhe 9 viktima. 2 raste në Ulqin

Prej tvteuta09:25, 25 Dhjetor 2020

Në Mal të Zi dje janë regjistruar 361 raste të reja pozitive me Covid-19. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 9 humbje jete.  Bëhet fjalë për   pacientë nga Podgorica, Biello Polje, Berana, Rozhaja, Tivari dhe Petnjica. Numri më i madh i rasteve të djeshme janë në : Podgoricë 176, Nikshiq 62, Plevlja 24, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 2 raste të reja. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 327 pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.040, prej të cilëve 93 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio