TURIZËM Më shumë

Zyrtarët e Forcës takim me ministrin Radulloviq për projektet e Detarisë në Ulqin

Prej tvteuta18:09, 9 Shkurt 2024

Në njoftimin e Forcës thuhet se:
Të premten me 09.02.2024, kryetari I Forcës së Re Demokratike Genci Nimanbegu dhe deputeti Ilir Çapuni u pritën në takim nga Ministri i Transportit dhe Detarisë Filip Radulloviq.
Gjatë takimit, u bisedua për hapjen e tenderit për studimin e ndërtimit të portit të Ulqinit në Lima dhe rregullin e lundrimit në Bunë, por edhe për shtrirjen e autostradës nga Shqipria në Ulqin.

Ministri i mirëpriti iniciativat që janë faktuar në Buxhetin e Malit të Zi për vitin 2024 dhe shprehu gatishmërinë për rimëkëmbjen e vërtet të detarisë në Mal të Zi dhe veëanti në Ulqin – qytetin e vetëm bregdetar pa port detar.

  • 1

    Radio