Aktuale Më shumë

Zidane bie nga kali, por mënyra se si e kontrolloi situatën bëhet virale në rrjetet sociale

Prej tvteuta17:24, 26 Shtator 2022

Pamjet emocionuese të ish-trajnerit të Real Madridit, Zinedine Zidane, duke u përpjekur të hipte në kalë, janë shfaqur në internet.

Francezi, një legjendë e vërtetë e Los Blancos, është i papunë që kur u larguar nga ekipi spanjoll për herë të dytë si trajner.

Ai është menduar të marrë drejtimin e ekipit kombëtar francez pas përfundimit të Kupës së Botës FIFA 2022, pro që ende nuk ka ndonjë lëvizje konkrete.

Ndërsa 50-vjeçari po e shijon kohën e tij e tij të lirë dhe pret të kthehet në drejtimin e futbollit, një pamje interesante e elegancës së tij jashtë fushës ka bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Zidane po bëhej gati të kalëronte, por gjërat nuk shkuan siç ai e kishte menduarPozicioni i çekuilibruar i kalit çoi pa dashje në rrëzimin e fituesit të Kupës së Botës në vitin 1998, megjithatë, ishte qetësia dhe teknika e tij për t’u rrokullisur dhe për të shmangur një rrëzim të fortë.

 

  • 1

    Radio