Kulturë Më shumë

“ZANA” DHE “TRADITA” NE ELBASAN

Prej tvteuta13:52, 14 Mars 2015

14 marsi, Dita e Veres edhe sot e gjalleroi Elbasanin i cili per diten e sotme ka pergatitur nje program te begatshem festiv per mijera qytetare te cilet kane ardhur per te festuar se bashku.

Sipas tradites manifestimet fillojne me karnevalet e shkolave 9 vjecare per te vazhduar me pas me koncerte dhe programin e pergatitur enkas per kete date.

Me pika burimore ne Elbasan do te prezentohen edhe Shoqerite kulturore nga Ulqini “Zana” dhe  “Tradita”  nga Ana e Malit.

  • 1

    Radio