Rajoni/Bota Më shumë

VINÇI U RREZUA NGA ERA

Prej tvteuta10:08, 14 Shtator 2015

Autoritetet e Arabisë Saudite thonë se era e fortë ka shkaktuar përmbysjen e vinçit masiv, që ka rënë në Xhaminë e Madhe në Mekë, me ç’rast janë vrarë së paku 107 vetë dhe plagosur 200 të tjerë.
Autoritetet i kanë hedhur poshtë raportet se vinçi është rrëzuar nga vetëtima dhe se ata që kanë humbur jetën ishin vrarë gjatë rrëmujës.
Disa pjesë të Xhamisë së Madhe në afërsi të vinçit të rrëzuar, ende mbeten të mbyllura.

  • 1

    Radio