Rajoni/Bota Më shumë

(VIDEO) Publikohen pamjet e para pasi dy raketa ruse goditën shtetin anëtar të NATO-s

Prej tvteuta21:34, 15 Nëntor 2022

Dy njerëz kanë mbetur të vrarë në Poloni pasi që dy raketa kanë rënë në afërsi të kufirit me Ukrainën.

Kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki, ka mbledhur Këshillin e Ministrave për Siguri Kombëtare dhe Çështje të Mbrojtjes me urgjencë të lartë.

Kështu ka konfirmuar zëdhënësi i qeverisë, Piotr Muller ndërkohë që mediat lokale kanë raportuar se kjo thirrje urgjente duhet të jetë si rezultat i shpërthimeve.

Nexta ka publikuar pamjet e para në vendin ku shpërtheu raketa.

 

  • 1

    Radio