Aktuale Më shumë

Verstappen shkëlqen, fiton garën e Belgjikës

Prej tvteuta16:48, 29 Gusht 2022

Max Verstappen me Red Bullin shkëlqeu dhe arriti fitore të madhe në garën “Grand Prix” të Formula 1 në Belgjikë.

Lideri dhe kampioni në fuqi i Formula 1, ishte në formë të mirë të dielën.

Ai arriti të fitoi garën ani pse u nis nga vendi i 14-të. Verstappen ishte më i shpejtë se shoku i skuadrës, Sergio Perez, që zuri vendin e dytë, duke bërë kështu që skuderia e “Red Bullit” ta dominojë garën.

Carlos Sainz i Ferrarit doli i treti në këtë garë, kurse George Russell përfundoi i katërti.

Për shkak të një përplasjeje, shtatë herë kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton, u desh të largohej nga gara.

  • 1

    Radio