Rajoni/Bota Më shumë

VDES SULMUESI I GAZETARËVE

Prej tvteuta10:45, 27 Gusht 2015

Dy gazetarë janë qëlluar për vdekje gjatë raportimit direkt, në Virxhina të Shteteve të Bashkuara.
Gazetarët e kanalit WDBJ, Alison Parker dhe Adam Ward janë vrarë në mëngjesin e 26 gushtit, gjatë një interviste.
Personi që ka qenë duke dhënë intervistën gjithashtu është plagosur gjatë këtij sulmi dhe i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale.I dyshuari për vrasjen e dy gazetarëve, i identifikuar si ish-punonjës i këtij kanali Vester Flanagan.Ai pas ka vdekur pas disa orësh në spital.

  • 1

    Radio