Politikë Më shumë

VAZHDOJNË BISEDIMET

Prej tvteuta11:18, 1 Maj 2015

Vendimin për  ftesën  Malit të Zi për anëtarësim në NATO do ta marrin 28 anëtare të aleancës deri në fund të vitit  dhe askush tjetër nuk ka të drejtë të përzihet në këtë proces, ka theksuar sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stolltenberg. Ai në konferencën e përbashkët për gazetarët  me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar –Kitaroviq, në Bruksel ka theksuar se siç është paralajmëruar edhe nga samiti në Uels, me Malin e Zi vazhdojnë bisedimet intensive.

  • 1

    Radio