Sociale Më shumë

Urime muajin e Ramazanit nga TV Teuta

Prej tvteuta21:06, 5 Qershor 2016

Neser besimtaret mysliman fillojne muajin e madherueshem te ramazani I cili pergjate 30 diteve te ardhshme do te manifestohet ne menyre te posacme tek te gjithe besimtaret. Syfyri I pare eshte  sonte deri ne ora 02.30, kurse  Iftari I mbremjes se pare eshte ne ora 20.28.

Televizioni Teuta i uron të gjithë besimtarët mysliman  gëzuar muajin e begatë të Ramazanit, agjërim të lehtë e të pranuar. Lë të shërbejë ky muaj për faljen e mekateve, për pranimin e lutjeve dhe adhurimeve, për maturimin e zemrave.

Tv teuta edhe kete vit ne bashkepunim me Bashkesine Islame te Ulqinit do te sjelle program te posacem te dedikuar muajit te madherueshem te Ramazanit.

Ju urojme Agjërim sa më të lehtë e sa më shumë mbarësi për familjet tuaja.

  • 1

    Radio