Aktuale Më shumë

U mbajt në Ulqin panairi i artizanëve (VIDEO)

Prej tvteuta11:59, 31 Gusht 2022

Në emisionin e mëngjesit Ditë e Re, ishte i ftauar kryetari i shoqatës ” Globus Art” Ramiz Hajdari, i cili foli për panairin që u mbajt  prej datës 28, deri me  30 gusht. Në kete panair morrën pjesë shumë artizan nga vendi dhe rajoni.

Zoti Hjdari theksoi rëndësinë e këtij aktiviteti në promovimin e prodhimeve artizanale në tregun e Ulqinit dhe me gjerë. Ky panair  mbahet në Ulqin, në plazhin e vogël prej katër vitesh.

Për më tepër ndiqni intervistën e plotë në limkun e mëposhtëm.

  • 1

    Radio