Rajoni/Bota Më shumë

Trump fiton të 5 shtetet, Clinton në 4

Prej tvteuta10:15, 27 Prill 2016

Donald Trump fitoi me lehtësi në 5 shtetet verilindore  që votuan të martën, duke shkuar më pranë zgjedhjes si kandidat i republikanëve në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara.
Në anën tjetër, Hillary Clinton arriti të fitojë në 4 shtete, Kënektikat, Delauare, Mariland dhe Pensilvani, ndërsa në Rode Ajlënd ishte Bernie Sanders ai që triumfoi.Rivalët e miliarderit njujorkez tashmë e kanë larguar vëmendjen nga veri-lindja, për t’u fokusuar në zona të tjera. Kështu, Ted Cruz dhe John Kasich kanë bashkuar forcat për të ndihmuar njëri-tjetrin në Indiana, Oregon dhe Nju Meksiko.

  • 1

    Radio