Aktuale Më shumë

Tomoviq dhe Burnashova fitues të turneut deri në 10 vjet.

Prej tvteuta10:05, 21 Mars 2016

Në klubin e tenisit “Bellevue” këtë fundjavë u mbajt turneu për tenist dhe teniste deri në 10 vjeç . Fazat kualifikuese u mbajtën ditën e shtunë , kurse gjysmefinalja dhe finalja u zhvilluan ditën e diel .Në turne morën pjesë  22 garues të cilët vinin nga vende të ndryshme të Malit të Zi, Rusia , dhe Shqipëria.

Klubi i tenisit “Bellevue” kësaj radhe u përfaqesua nga dy garues Is’hak Bilali dhe Skendo Katana, ku ky i fundit  u kualifikua deri në çerekfinalen e turneut. Në konkurencën e vajzave fituese doli Anna Burnashova nga Rusia e cila në finale fitoi kundër lojtares nga Klubi i tenisit Eminent nga Podgorica  Iva Lakiq me rezultat 4:3, 4:3.

Në konkurencën e meshkujve  fitues doli Jovan Tomoviq nga Klubi i tenisit Podgorica i cili ishte më i mirë se Milos Miliq nga Klubi i tenisit Clay Park nga Tivari, me rezultat 4:1, 4:0.

 

  • 1

    Radio