Politikë Më shumë

Thaci neser ne Mal te Zi

Prej tvteuta12:44, 20 Maj 2016

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të qendroje të shtunën në Malit të Zi ku do të takohet me presidentin Filip Vujanoviq dhe me kryeministrin Millo Gjukanoviq.

Ai ne Mal te Zi vjen ne kuader te manifestimeve te 10 vjetorit te Pavaresise se Malit te Zi dhe do te jete mysafire ne ceremonine festive.

“Do të kem takim me kryeministrin dhe presidentin e Malit të Zi për çështjen e demarkacionit, por e theksoj se ne duhet t’u besojmë njerëzve tonë dhe miqve tonë”, ka thënë Thaçi dje gjate nje takimi ne Mitrovice.

“Po ashtu dua të besoj që në të ardhmen e afërt kjo çështje duhet të trajtohet në Parlamentin e Kosovës dhe nuk duhet të politizohet si diçka partiake, por duhet të shikohet si çështje e interesit shtetërore dhe mos të harrojmë që tanimë Mali i Zi është edhe anëtar i NATO-s”-deklaroi Thaci.

 

 

  • 1

    Radio